حسن روحانی رییس جمهوری ایران امروز سه‌شنبه (24 جدی – 14 جنوری) از قوه‌ قضاییه خواست؛ برای بررسی شلیک موشک دافع هوایی سپاه که به سرنگونی هواپیمای اوکراینی انجامید؛ یک “دادگاه ویژه” تشکیل دهد.

به گزارش بخش ایران آریاتودی؛ رییس جمهوری ایران خطاب به قوه قضاییه گفته است:‌ ” قوه قضاییه باید یک دادگاه ویژه با یک قاضی عالی رتبه و ده ها کارشناس تشکیل دهد. این پرونده عادی و معمولی نیست؛ تمام دنیا به این دادگاه ما نگاه خواهند کرد”.

حسن روحانی درباره سرنگونی هواپیمای اوکراینی که به جان باختن ۱۷۶ نفر انجامید گفت: ” من از لحظه ای که احتمال دادم سقوط این هواپیما به صورت طبیعی و عادی نباشد؛ تلاش فراوانی کردم که جریان بررسی و تحقیق کوتاه شود و ما به دقت بدانیم که این هواپیما چگونه سقوط کرده است”.

حسن روحانی رییس جمهوری ایران

 

رییس جمهوری ایران تصریح کرده است: “همکاری‌های خوبی از طرف نیروهای مسلح برای یافتن حقیقت صورت گرفته است. بعد از آن که برای من مشخص شد یک خطای بسیار دردناک و نابخشودنی انجام گرفته؛ در همان لحظه من به مسوولان امر اعلام کردم بلافاصله به مردم اطلاع دهند”.

آقای روحانی همچنین گفته است: ” در این داستان نمی تواند فقط یک فرد مقصر باشد”.

او با حمایت از اعتراف نیروهای مسلح این کشور که سه روز بعد، به هدف قرار دادن هواپیمای اوکراینی اذعان کردند گفت: ” اینکه نیروهای مسلح ما با صراحت لهجه، خطای خودشان را اعلام کردند و از مردم عذرخواهی نمودند؛ گام اول خوبی بوده که در این راستا برداشته شده. اما گام‌های بعدی هم باید برداشته شود”.

خبرهای مرتبط با انهدام هواپیمای اوکراینی را در “آریاتودی” دنبال کنید

آریاتودی – بخش ایران

Print Friendly, PDF & Email