دونالد ترامپ، رییس جمهوری امریکا روز دوشنبه (23 جدی – 13 جنوری) نوشت: ” با وجود گذشته‌ وحشتناکی که سلیمانی تروریست داشته، این که او عامل تهدید فوری برای ایالات متحده بوده یا نه، واقعا مهم نبود”.

به گزارش آریاتودی به نقل از یورونیوز؛ آقای ترامپ همچنین مدعی شد که تیم امنیت ملی او در مورد تهدید قریب‌الوقوع آقای سلیمانی توافق داشتند و بر پایه همین توافق، تصمیم کشتن او گرفته شد.

این اظهار نظر رییس جمهوری امریکا در حالی عنوان شد که پیشتر مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده اعلام کرده بود که آقای سلیمانی پیش از حمله هوایی به خودروی حامل او، در حال برنامه‌ریزی برای انجام عملیاتی علیه سفارت‌خانه‌های امریکا بود. سخنانی که از نظر منتقدان سیاسی دولت ترامپ، فوری بودن تهدید اقدام‌های فرمانده سپاه قدس ایران علیه امریکا را زیر سوال برده است.

در چنین شرایطی؛ آقای ترامپ با انتشار توییتی منتقدان حذف قاسم سلیمانی را جمعی متشکل از “رسانه‌های جعلی و اعضای حزب دموکرات” عنوان کرد و نوشت:” پاسخ به این سوال‌ها که حمله آتی سلیمانی تروریست فوریت داشته یا نه و تیم من در این خصوص توافق نظر داشته‌اند یا نه، یک بله بزرگ است؛ اما مهمتر از این‌ها گذشته وحشتناک او بود”.

با وجود گذشت ۱۰ روز از حمله موشکی ارتش امریکا به کاروان حامل قاسم سلیمانی که به کشته شدن او منجر شد؛ هنوز برخی منتقدان داخلی دونالد ترامپ در صحت ادعای مقام‌های امنیتی دولت او مبنی بر تهدید فوری فرمانده سپاه قدس ایران علیه منافع امریکا تردید دارند.

آریاتودی – بخش جهان

 

Print Friendly, PDF & Email