نامزدان “نود و دومین” دور از جوایز اسکار جهانی، روز دوشنبه (23 جدی – 13 جنوری) در شهر لس انجلس امریکا اعلام شدند.

به گزارش بخش فرهنگی آریاتودی؛ در این بین فلم “جوکر” با نامزدی در یازده رشته مختلف، موفق شد پیشتاز این رقابت ها باشد و بیشترین نامزدی اسکار را از آن خود کند. بعد از آن فلم های “مرد ایرلندی” ، ” روزی روزگاری در هالیوود” و”1917″ هر کدام با کسب 10 نامزدی در رشته های مختلف در مقام های بعدی قرار گرفتند.

در بخش بهترین فلم، “جوکر” که داستان دلقکی مجرم را روایت می‌کند و در گیشه به فروشی بیش از یک میلیارد دلار دست یافته است؛ با فلم‌های “روزی روزگاری در هالیوود” ساخته “کویین تارانتینو”، “مرد ایرلندی” (آیریش من) ساخته “مارتین اسکورسیزی”، داستان ازدواج، زنان کوچک، انگل، خرگوش جوجو، فورد در برابر فراری و ۱۹۱۷ ساخته “سام مندس” به رقابت خواهد پرداخت.

در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن، اسکارلت جوهانسون برای بازی در فلم داستان ازدواج با شارلز ترون (بمب‌شل) با سیرشا رونان (زنان کوچک)، رنی زلوگر (جودی) و سینیتا ارویو (هریت) به رقابت خواهد پرداخت.

در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد نیز آنتونیو باندراس به خاطر بازی در فلم “درد و شکوه”، لیوناردو دی‌کاپریو “روزی روزگاری در هالیوود”، آدام درایور “داستان ازدواج”، واکین فینیکس “جوکر” و جاناتان پرایس “دو پاپ” به عنوان نامزد معرفی شدند.

در بخش بهترین فیلم خارجی نیز فلم “انگل” از کوریای جنوبی که مورد تحسین منتقدان واقع شده است؛ با فلم‌های “بینوایان” از فرانسه، “درد و شکوه” از اسپانیا، “کورپس کریستی” از پولند و “سرزمین عسل” از مقدونیه شمالی به رقابت خواهد پرداخت.

آریاتودی – بخش فرهنگی

Print Friendly, PDF & Email