وزیر دفاع ایالات متحده روز یکشنبه (22 جدی – 12 جنوری) به نقل از رییس جمهوری این کشور گفته است که امریکا بدون هیچ پیش شرطی، حاضر است با ایران مذاکره کند.

به گزارش بخش ایران آریاتودی؛ “مارک اسپر” وزیر دفاع امریکا در گفتگو با شبکه “سی بی اس” گفته است که دونالد ترامپ حاضر است بدون قید هیچ گونه پیش شرطی، با ایران وارد مذاکره شده و برای کاهش تنش های موجود “گام های بلندی” را بردارد.

آقای اسپر گفته است: ” واشنگتن دوست دارد با ایران به توافقی دست یابد که ایران به یک کشور عادی و فارغ از تهدیدات بین المللی تبدیل شود”.

وزیر دفاع امریکا همچنین به زعم خودش تصریح کرده است: ” ما بر این باوریم که ایران حمله انتقام جویانه ی دیگری در رابطه با مرگ قاسم سلیمانی بر ضد امریکا انجام نخواهد داد”.

او همچنین با اشاره به حادثه غم انگیز انهدام هواپیمای خطوط هوایی اوکراین در تهران گفت: ” تهران به دلیل سرنگون کردن هواپیمای اوکراینی زیر فشار داخلی است.  ببینید مردم ایران چطور برای حقوق خود ایستادگی می‌کنند؛ ما این موضوعات را از نزدیک شاهد هستیم و برای همین از ایران می خواهیم برای مذاکره با ایالات متحده و جهان آماده شود”.

آریاتودی – بخش ایران

Print Friendly, PDF & Email